Warszawa, 21.04.2021Co roku tony jedzenia lądują w koszu. Jak tego uniknąć?Nauczmy młodych Polaków żyć według zasad 5R i zero waste!Co roku w Europie marnuje się około 89 milionów ton jedzenia. W rankingu dotyczącym odp
Data 29 stycznia 2021Boom na farmy słoneczne i wiatrowe wciąż przed namiGDAŃSK – W 2020 r. w Europie po raz drugi w historii wiatr i słońce przyczyniły się do wytworzenia większej ilości energii elektrycznej niż w
Warszawa, 20.11.2020 r.INFORMACJA PRASOWACodzienny-niecodzienny – dlaczego burak ma swoje święto?We wtorek 24 listopada przypada nietypowe święto – tego dnia obchodzimy Dzień Buraka. To niepozorne warzywo, przez lata obecne
Informacja prasowaWarszawa, 28 października 2020 r.Ziemniaczanym szlakiem przez Peru i kraje EuropyZanim ziemniak zdobył nasze podniebienia, przebył bardzo długą drogę z Ameryki Południowej. Za jego ojczyznę uznawane jest ma
Warszawa, 18.06.2019 r.P&G rozpoczyna wieloletni program edukacji ekologicznej „Czysta Ziemia”Procter & Gamble, lider branży FMCG na świecie, rozpoczął w Polsce pierwszą edycję programu „Czysta Ziemia”
Zdrowe smarowanie bez tłuszczów trans z ZT „Kruszwica” S.A.Polacy chcą jeść zdrowo, co oznacza także unikanie żywności zawierającej tłuszcze trans. W odpowiedzi na tę potrzebę oraz w trosce o zdrowie konsumentów, ZT �
Już ponad 180 MW mocy zainstalowanej mają farmy wiatrowe działające w Grupie TAURON. Do oficjalnie uruchomionego w ubiegłym tygodniu parku wiatrowego Marszewo dołączył kolejny ? Wicko o mocy 40 MW. Otwarcie farmy miało miejsce
Jako pierwsza w Polsce, firma Nespresso umożliwia swoim klientom wygodny sposób zbierania zużytych kapsułek po kawie, które następnie poddawane są recyklingowi.Warszawa, październik 2012 r. ? firma Nestlé Nespresso SA, pionie
Veolia Usługi dla Środowiska S.A. to od kilku tygodni nowa nazwa firmy ONYX Polska S.A. To również początek tworzenia i konsolidacji na polskim rynku nowej grupy kapitałowej w portfelu Veolii Environmental Services, k
TAURON Ciepło zawarł 19 grudnia dziesięcioletnią umowę (na lata 2016-2026) z Elektrociepłownią Będzin na odbiór ciepła. Porozumienie o wartości blisko 441 mln zł to kontynuacja dotychczasowej współpracy pomiędzy spółk