Co roku, po zakończeniu zbiorów, około 25.000 ton bananowców ląduje w jarach i parowach hiszpańskich Wysp Kanaryjskich. Teraz naukowcy, których badania finansowane są ze środków unijnych, pracują nad nową technologią mają
ENERGA-Operator zamknęła rekordowy pod względem nakładów inwestycyjnych rok 2011 pełną realizacją zaplanowanych przedsięwzięć. W 2012 roku spółka podniesie tempo rozwoju i modernizacji sieci, inwestując rekord
Ochrona środowiska nie musi być niczym trudym i skomplikowanym. Możemy o nie zadbać już podczas robienia zakupów. Stosowanie artykułów domowego użytku uzyskanych w procesie recyklingu pomoże choć trochę odciążyć naturę.
30 stycznia 2020 r.Naukowcy z UW przedstawili ekonomiczną i ekologiczną alternatywę dla gospodarki ściekowej na terenach wiejskichWedług danych GUS 45% mieszkańców wsi nadal nie jest objętych systemem kanalizacji. Co dzieje s
Nowe wyniki badań sugerują, że emisje metanu z paszy oraz emisje tlenków azotu wytwarzane przez europejskie rolnictwo są w pełni kompensowane przez biotopy obniżające zawartość dwutlenku węgla w postaci lasów, obszarów tra
18 października w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja poświęcona ekologicznemu budownictwu. Trójmiejskie inwestycje reprezentowała Alchemia.Konferencja Zielony Biurowiec skierowana była do środowiska eks
Według raportu Banku Światowego, co dziesiąty człowiek na Ziemi żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie najbiedniejsi mieszkańcy naszej planety są najbardziej narażeni na zagrożenia związane ze zjawiskami pogodowymi typu susz
Napoje roślinne pełne smaku – bez laktozy i glutenuNapoje, czy też mleka roślinne od kilku lat zyskują coraz większą popularność. Wybieramy je głównie ze względu na nietolerancję laktozy bądź alergie pokarmowe, ale te
INFORMACJA PRASOWAWarszawa, 22 października 2019 r. Czy rosnąca popularność samochodów elektrycznych wpływa na proces nabywania pojazdów przez klientów?Innowacje zmieniają zachowania konsumentów – to prawda znana już od
Jako pierwsza w Polsce, firma Nespresso umożliwia swoim klientom wygodny sposób zbierania zużytych kapsułek po kawie, które następnie poddawane są recyklingowi.Warszawa, październik 2012 r. ? firma Nestlé Nespresso SA, pionie